PATENTART.sk - 7. Časť - Návrhy na mieru - Vojenská technika


vojenske_tank_willys_jeep_zuzana_sherma_T34_Tiger1_vojna_WW2
Po návšteve akcie "Tankové dní Laugaricio" sme rýchlo pochopili, že vojenská technika má obrovskú fanúšikovskú základňu. Určite Vám odporúčame zájsť na túto akciu, ak máte čo i len trochu radi históriu týkajúcu sa 2. svetovej vojny. Tento diel je preto venovaný vojenskej technike. 
Obrazy a tričká s motívmi historickej, ale aj modernej vojenskej techniky sa taktiež tešia veľkej popularite. Samozrejme, najobľúbenejším motívom sú tanky, avšak nezaostávajú ani lietadlá, lode, vojenské vozidlá či zbrane.
  Ak chcete zistiť ako funguje návrh na mieru, stačí keď kliknete tu:
   

  Dnes sme pre Vás vybrali týchto 6 návrhov:

  1. Sherman Firefly
  Jeden z najznámejších tankov strednej veľkosti. Bol používaný predovšetkým britskou armádou počas 2. svetovej vojny. 
  tank_sherman_firefly_obraz_tricko_dar_darcek_na_mieru_darek_na_miru
  2. SU-27
  Jedno z modernejších lietadiel, ktoré využíva ruská a ukrajinská armáda. O tento návrh nás požiadala mamička Miška z Piešťan. Jedná sa totižto o najobľúbenejšiu stíhačku jej syna Romana :)
  Su-27_stihacka_lietadlo_armada
  3. Mig-21
  Pri stíhačkách ešte ostaneme. Tento stroj sa používal aj na území ČSSR, a to v počte 194 ks. Mig-21 sa vyrábal na základe licencie v spoločnosti Aero Vodochody pri Prahe.
  mig_21_19_27_stihacka_armada_lietadlo_obraz_dar_darcek_na_mieru
  4. Tank T-72
  Tank T-72 známy tiež ako "objekt 172" bol hlavným bojovým tankom ruskej armády. Stále ide o jeden z najrozšírenejších tankov na svete, a to sa vyrába už od roku 1973.
  t72-t34-tank_tanky_armada_vojna_vojsko
  5. Jeep Willys
  Určite už počujete zvučku zo seriálu Mash ;) Toto vozidlo je podľa nás tým najikonickejším vozidlom 2.svetovej vojny. Pre jeho jednoduchú konštrukciu a servis patril medzi tie najpoužívanejšie vozidlá počas vojnových konfliktov. Vyrobilo sa ich cez 800 000 ks.
  willy_jeep_mash_vojna_vozidlo_dar_darcek_obraz_platno
  6. Húfnica DANA
  Rok výroby 1972 a dostrel cca 20 kilometrov. Strašidelné však ? Táto húfnica sa vyrábala na Slovensku v ZTS Dubnica. Dana bola neskôr nahradená typom Zuzana a najaktuálnejšou verziou je Zuzna II.
  dana_zuzana_hufnica_gulomet_zbran_tank_vojna_obraz_platno
  Napíšte nám, aký návrh by zaujal Vás a spolu určite niečo vymyslíme :)
  S pozdravom
  Marián z tímu PATENTART.sk

  Pridať komentár


  Všetky komentáre musia byť vopred schválené